WordPress Yoast SEO Ayarları • Yoast SEO Kurulumu 2019
SEO WordPress WordPress Eklentileri

Yoast SEO Ayarları • Yoast SEO Kurulumu

Yoast SEO ayarları en iyi şekilde nasıl yapılır? Dünya’nın en iyi SEO eklentilerinden birisi olan Yoast SEO eklentisinin kurulumu yapacağız. Yoast SEO eklenti arayüzü sürekli güncellendiğini ama bilmeniz gereken temel seo ayarlarının nasıl yapıldığını göstereceğim. Bu SEO ayarları tanıtım amaçlıdır. Unutmayın her sitenin SEO ayarlarının farklı yapılandırılması gerekebilir. Bu sitenizin kategorisine, hedef kitlenize ve stratejinize göre değişebilir. Lütfen yorum yapmadan evvel bu uyarıyı dikkate alınız.

WordPress Yoast SEO Ayarları • Yoast SEO Kurulumu 2019

WordPress Yoast SEO Ayarları Nasıl Yapılır?

Yoast SEO ayarları en iyi şekilde nasıl yapılır? WordPress siteler için Dünya’nın en iyi seo eklentilerinden birisi olan Yoast SEO eklentisinin ayarlarını bir proje üzerinden adım adım beraber yapacağız.

Yoast SEO ile sitenizin Meta title, description, keyword tag etiketlerini en iyi şekilde optimize edebilir, Google’da görünürlüğünüzü arttırabilirsiniz.

“Yoast SEO Ayarları • Yoast SEO Kurulumu” için 0 Yorum

 1. Uzun süredir kullandığım bir eklenti ancak bilemediğimiz yada ince detaylı kaçırdığımız noktalar vardı yoast seo eklentisini daha iyi anlamış olduk.
  Tesekkür ederiz.

 2. Yoast seo hakkındaki bilgilendirme lerimiz gayet faydalı olmuş verdiğiniz bu bilgilerden dolayı ve ilginizden dolayı çok teşekkür ediyorum

 3. Bu güne kadarki en iyi yoast seo anlatımı. yüreğine sağlık arkadaşım devamını bekliyoruz.

 4. Buğra Hocam Kolay Gelsin. Yoast Seiya Gectim Fakat Bir Suru Sorunum Var Hocam. Sayfa Numaralandirma Vs Seklimde. Bana Ulasirsan Sevinirim Hocam Acil Yardima Ihtiyacim Var. Ister Mail Ister Numaramdan Whatsapp Falan Yaza Bilirsiniz Hocam. Tesekkur Ederim.

 5. Merhaba
  Ben bu işler için biraz yaşlıyım (62) geçte olsa bir site yaptım yoast seo uygulamak istiyorum. Yaptığım siteye ftpden wp-content/pluggins altına wordpress-seo klasörünü yükledim. İzlediğim kadarı ile admin panelinden “aktif” etme işlemi yapılacak. Ancak bu “admin paneli” ne ulaşamıyorum.(bilgisayarıma bir program mı kurulacak yoksa bu panel “wordpress”in kendi sayfasında mı mevcut anlayamadım) Yardım edersen sevinirim, teşekkür ederim.

 6. Buğra bey bi konuda sizden bilgi edinmek istiyorum yoast seo kurulumundan sonra gerekli olan ayarlar varmı site için en önemli ayar title acıklama sitemap vs vs hariç önem az eden bi ayar varmı.

  Yoast seo eskiden makalenin acıklamasını otomatık ekliyordu bazı sitelerde yine otomatık ekleniyor ama kurulumu vs vs yaptıktan sonra biz neden manuel ekliyoruz. bazı sitelerde yine otomatık ekleniyor bunun bi ayarı varmı yoast seo en azından bu konuya bi açıklık getirirseniz yada bu tarz konularda kullanıcıları aydinlatırsanız sevinirim.

  1. SEO ayarları her site için farklı olabilir. Bir çok seo eklentisi hali hazırda türkçe dil desteği veriyor. Bu açıklamaları dikkatlice okuyarak ihtiyacınıza göre bir ayar yapmanız yeterli.
   Manuel eklemeniz çok daha iyi bir seçenek. Eklemediğinizde seo eklentileri açıklamayı otomatik ekler. Eklentiler eklemiyorsa bile google botları kullandığınız yazılımı tarayarak anlamlı bir meta açıklaması eklemeye çalışır.

 7. merhabalar hocam ssl olmadığı için sitemi başka yere taşıdım sitemin seo ayarları yok sitem berbat durumda ödemesini yapsak yardımcı olurmusunuz

  1. Selam Yunus,
   SSL olmadığı için başka hosting firmasına geçiş yapmana gerek yok. Google’a free ssl yazarak hostingine ücretsiz SSL kurulumu yapabilirsin.
   Sitenin seo ayarları kötü ise kullandığın eklentinin ayarlarını iyi bir şekilde yapman lazım.

   Yoast SEO ayarları
   https://youtu.be/OLcrB_N3QAA

   Rank Math SEO ayarları
   https://youtu.be/Zt7cLrzZ_5g

   Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir