Markanız için daha fazlası...

Freelance SEO Uzmanı

SEO Nedir?

Türkçesi Arama Motoru Optimizasyonudur. Bütün İnternet sitelerinin tek amacı, siteye eklenen içeriklerin Google, Yandex, Yahoo-Bing gibi yapılarda üst sıralarda olması ve daha fazla ziyaretçi çekmektir. Dolayısıyla yayın yapan her İnternet sitesi SEO Uyumlu olmalı ve Arama motoru optimizasyonlarına uyum sağlamalıdır.

Freelance SEO uzmanı nedir?

Freelance SEO, İnternet sitenizde işlerin yolunda gitmediğini görüyor ve bir şeyleri değiştirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Freelance seo uzmanı internet sitenizdeki eksikleri analiz ederek bu eksiklerin giderilmesi için gerekli çalışmaları uzaktan freelance olarak yürüten kişilere denir.

Freelance seo uzmanı bir firma bünyesinde değil kendi ofisinde yada home office dediğimiz çalışma mantığı ile web sitelerine uzaktan destek sağlamaktadır.

Freelance SEO hizmeti

Kurumsal, Blog, E-ticaret siteleriniz için freelance seo hizmeti alabilirsiniz. Aylık olarak danışmanlık alarak Google’da yükselmek ve rakipleriniz ile dijital ortamda yükselebilirsiniz.

Freelance SEO Uzmanın Etkisi

Her ne kadar bir uzmandan destek alıyor olsanız da aldığınız desteğin sürdürülebilir olmasını sağlayacak kişi tam olarak sizsiniz. Sürdürülebilirden kastım şu; Bir freelance seo uzmanı ile anlaştıktan sonra aydan aya para göndererek seo hizmeti alınmaz.

İşinizi sürekli takip etmeli, rapor istemeli ve gerekli yerlerde çalıştığınız seo danışmanına işiniz ile alakalı yararlı fikirler vermelisiniz.

En önemlisi ilgili kişi genel hatlarıyla sektörünüze ve hedef kitlenize hakim olmalıdır.

 

Google Seo Uzmanı; web sitelerini Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarına ve kullanıcı ihtiyaçlarını analiz edip web sitesinin yazılım ve tasarımını en iyi hale getiren kişilerdir.

Buğra Yazar ile başarıyı yakalayabilme şansınız nedir? Oldukça yüksek. Arama Motorlarında yükselmek ve marka değerinizi artırmak istiyorsanız Buğra Yazar ile çalışın. Buğra ile çalışmak size seo’dan önce samimiyet ve etik çalışma prensibi kazandırır. İnternet siteniz kendisine aitmiş gibi çalışma yapar ve uyarılarını da bu yönde size iletir.

SEO çalışmaları için ne yaparım?

İnternet Sitesi analizi gerçekleştiririm. Eksikleri tespit eder ve giderilmesini sağlarım.

Google Search Console ve Analytics optimizasyonlarını yaparım. Eksikleri belirler ve uyarılarımı iletirim. Devamında da eksikleri gideririm.
Rakip analizi yaparak daha başarılı yol çizip rakiplerinizi geride bırakmanızı sağlarım.

Site dışı SEO çalışması için bütçe onayı ile birlikte yol haritası planlar ve plan doğrultusunda periyodik çalışma tablosu paylaşırım.
İnternet sitenizin güvenliği için site içi kontrolleri sağlarım. Gerekli analizler tamamlandıktan sonra güvenlik için çalışmalar yürütürüm.
İnternet sitenizin performans artışını raporlarım.

Sıkça Sorulan Sorular

İnternet sitem kesin olarak yükselir mi?

Yapacağım çalışmalar neticesinde İnternet sitenizin yükselişini garanti edebilirim. Fakat piyasada bilinenin aksine hiçbir SEO çalışması Google’da 1. sıraya çıkarırım garantisi içeremez. Çünkü Google algoritmalarını sürekli olarak geliştirmektedir. Bunun sonucunda siteniz birinci sayfada bile olsa Google ilgili kriterlerden vazgeçerse sıralamadaki yerinizi koruyamazsınız. Kısaca yükselişi garanti edebilirim. Birinci sayfa, birinci sıra gibi garantiler veremem fakat güncel kriterler doğrultusunda en iyi sonuçları almanızı sağlarım.

Neden freelance SEO hizmeti almalıyım?

Hedefiniz sektörünüzde yükselmek ise benimle çalışmalısınız. Çünkü marka değerinizi yükseltecek çalışmalar yaparak İnternet sitenizi belli bir konuda değil sektörde ilgili birçok konuda üst sıralara taşıyacak çalışmalar yürütürüm. Amacınız 1-2 kelimede yükseliş ise, hedefinizi büyütmenizi öneririm. Zira mobil, tablet gibi cihazlardan İnternet’e erişim sağlayan kişiler ve yaş farklılıkları çoğaldı. Artık herkes tüm ihtiyaçları için interneti tercih ediyor. Dolayısı ile 1-2 kelimede yükselmek size bir şey kazandırmayacaktır.

SEO çalışmasında neler yapılıyor?

Marka değerinizi artırarak korumanın ilk adımı rekabet analizi yapmaktır. Sizin İnternet sitenizi analiz ettikten sonra rakiplerinizin anahtar kelime analizini yaparak, hangi konularda başarı sağladıklarını belirleyerek zayıf olduğunuz alanları güçlendireceğim ve rekabet edilebilir bir hale getireceğim. Rakiplerinizin başarı sağladığı seo kriterlerini analiz ederek uygulayacağım. Yanlış yaptıkları seo kriterlerini de analiz ederek bunlardan uzak duracağım. Bu çalışmanın sonucunda gelişmiş seo kriterleri ile daha fazla etki yaparak sizi bir adım daha yukarıya taşıyacağım. İnternet sitenize içeriği sağlayan siz iseniz size, editör ise editörünüze rakiplerinizin anahtar kelime zinciri hakkında bilgi vereceğim ve makalelerde odaklanması gereken kelimeleri vereceğim. Böylece trafiği yüksek konularda makaleler yazılacak ve siz de bu trafik artışından pozitif etkileneceksiniz

Ne sıklıkla iletişim kuracağız?

Çalışma raporlarını incelemek için her ay sonu skype yada telefon ile iletişim kurup, önümüzdeki ay için iş planı ve programı yapacağız.

Yapılan çalışmalar nasıl raporlanır?

Size özel müşteri panelinden yapılan çalışmaları anlık olarak takip edebilirsiniz. Burada işi yapan herkes bir arada olur ve yaşanan süreci size periyodik olarak raporlar. Siz de konudan anında haberdar olursunuz.

Eklenmiş içeriklerim ne olacak? Siz mi düzenleyeceksiniz?

Öncelikle şunu anlamalısınız; Sitenize seo uyumlu olarak eklenen içerikler başarı oranınızın %70 gibi bir oranına tekabül eder. Yani içerik her şeydir. Bu demek oluyor ki; içerik yazımı ile ilgili hata tespit edersem bunu sizinle paylaşırım. Çalıştığınız bir içerik editörünüz varsa kendisine hataları aktarır ve bütün içeriklerin düzenlenmesini isterim. Şayet siz düzenlemelerin benim kontrolümde sürmesini isterseniz çalıştığım Profesyonel İçerik Editörü ile koordineli olarak gerekli düzenlemeleri sağlarım

Sitem nasıl yükselecek? Backlink mi kasacaksınız?

Hayır, içi boş bir kazan düşünün… Ne kadar vurursanız o kadar yankı yapar. Bir diğer deyişle aç ayı oynamaz. Önce sitenizin içerik anlamında doygunluğunu artırmalıyız. İçerik yoksa backlink olmasının hiçbir anlamı yok. Sitenizde kaliteli içerikler yoksa Google, Facebook, Twitter ve bilinen bütün siteler bir araya gelse başarı yakalamanız mümkün değildir. İçerik anlamında kendi sektörünüzde %80 üzerinde bilgi doygunluğu inşası yapıldıktan sonra periyodik olarak backlink mimarisi oluşturulabilir. Fakat bu hiçbir zaman önceliğimiz olamaz.

İnternet sitemde teknik çalışma yapacak mısınız?

Kesinlikle yapacağım. Çünkü bu süreci şöyle sıralamalıyız. Önce İnternet sitenizi optimize ederek eksikleri tespit edip düzeltmeliyiz. Bunu şöyle düşünün; tatile gideceksiniz ve arabanın bakımını, yağını suyunu değiştiriyorsunuz. Neden? Sizi yolda bırakmasın diye. İşte yapılacak teknik çalışma sizi yolda bırakmaması için yapılmaktadır. Bundan sonra içerik gelir. İçerikten sonra çok gerekmesi durumunda backlink çalışması yapılır.

Yapılacak çalışmalar ne zaman etki eder? Nasıl performans gösterir?

Öncelikle SEO’yu yeni doğmuş bir bebek gibi düşünün. Büyür, gelişir, değişir. Yani SEO tek seferlik yapılmaz. Yapılamaz. Google güncellemelerini sürdürdükçe yapılan her yeni değişikliğe adapte olmak gerektiğini bilmelisiniz. Çalışılan sektöre, rakip analizine göre en az 3 ay ile 6 ay arasında periyodik çalışma yapılmalıdır. Burada amaç hiçbir zaman ilk sırada olmak olmamalıdır. Burada asıl amaç İnternet sitenize gelecek trafiktir. Trafik gelmiyorsa yapılan çalışmanın bir anlamı da olmayacaktır. Bunun yanı sıra benimle çalışın veya çalışmayın dikkat edeceğiniz tek kural var. Şayet birisi size 1. sayfayı garanti ediyorsa seo bilgisinin yetersiz olduğu ve sizi aldattığı gerçeğini bilmenizdir.

Çalışmalar kim tarafından yapılıyor?

SEO çalışmaları bizzat benim tarafımdan yapılıyor. Bunun yanı sıra farklı bir iş kolunda çalışma yürütülüyorsa ilgili kişi ile bizzat iletişimde olabiliyorsunuz

    Teklif Talebi

    Markanızın WordPress veya SEO konusunda yardıma mı ihtiyacı var? Lütfen benimle iletişime geçin, yardımcı
    olmaktan memnuniyet duyarım.