Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Sık karşılaşılan sorunlarınıza yanıt ve çözümleri bu sayfada bulabilirsiniz. Bir cevap bulamazsanız, bizimle iletişime geçin, size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Başka bir sorunuz mu var? Tüm sorularınızı info@bugrayazar.com.tr mail adresi üzerinden bize iletebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Web tasarımı fiyatları neye göre belirleniyor?

Web tasarımı fiyatı işlenecek içerik, oluşturulacak sayfa sayısı ve yazılacak olan web sitesini yazılımına göre gün hesabı yapılarak fiyatlandırılır. Web sitesi kaç dilli olacağı, SSL olup olmayacağı, özel formlar yazılması durumuna göre fiyata yansımalar yapılamtadır.

Verilen hizmet sonrası fatura kesiyor musunuz?

Evet, hizmet sonrası e-faturanız talep ettiğiniz mail adresine gönderilmektedir.

Web hosting ve domain tescil işlemlerini yapıyormusunuz?

Web hosting (barındırma) ve domain tescil hizmeti veriyoruz. İşlemler yıllık veva birkaç yıllık yapılabiliyor. Gerekli takibi sağlayarak müşterimize durumla ilgili bilgi vererek gerekli uzatma işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

Web sitesi mobilini yapıyormusunuz?

2012 yılına kadar yaptığımız web tasarım çalışmalarında mobil versiyonu müşterinin isteği doğrultusunda özel olarak ayrıca planlıyorduk. 2012 yılından sonra tüm web tasarım çalışmalarımızda mobil versiyonu standart hale getirdik. Müşterimizin isteyip istememesine bakmadan web sitesi mobil versiyonunuda yapıp test ederek web sitesini yayına açıyoruz.

Web sitesini kendim yönetebilecekmiyim?

Yaptığımız tüm projelerde içeriğe göre yönetim paneli geliştirerek web sitesini yönetim panelli olarak hizmete açıyoruz. Böylelikle kullanıcı web sitesi üzerinde istediği zaman bize ihtiyaç duymadan güncelleme yapabilir. Eğer müşterimiz web sitesi ile ilgili güncellemeleri bizim takip etmemizi istiyorsa; yine yazdığımız bu yönetim paneli vasıtası ile web sitesi gerekli güncellemelerini biz yapıyoruz.

Çalışmalarınızda hangi altyapıyı kullanıyorsunuz?

Tüm çalışmalarımızda WordPress CMS altyapısını kullanıyoruz. Bu sayede daha esnek ve kontrolü tamamen sizin elinizde olan web siteleri tasarlıyoruz.

Web tasarımı çalışmalarında süreç nasıl işler?

Müşteri ile bir araya gelerek ilk görüşmeyi sağlanır. İlk görüşmede yapılacak web tasarım çalışmasını anlamaya, müşteriyi tanımaya çalışırız. Gerekli ön bilgileri, logoyu ve tasarımda kullanılacak görselleri aldıkdan sonra web tasarım çalışmalarına başlanır.

Önce yapılacak web sitesi çalışması için sektörel bir araştırma yapılır. Yurt içinde ve yurt dışında aynı sektörde yapılmış çalışmalar bilgi amaçlı incelenir. Daha sonra web tasarım çalışması ile ilgili ön bilgileride dikkate alarak demo bir web sitesi yapılır. Yapılan demo çalışma proje sahibi ile paylaşılır. Yapılan çalışma üzerinden hemfikir olundukdan sonra projeye alt sayfaların tasarım işlemleri ile devam eder. Alt sayfalardan örnekler çıkartılarak müşteri ile paylaşılır. Web sitesi ana sayfa ve alt sayfalar için onay alınarak çalışmalara devam edilir.

Çalışmalar kullanıcı arayüzü yazılım çalışmaları ile devam eder. Web sitesi yönetim paneli yazılır. Aynı süreç içerisinde sitenin mobil versiyonu yapılır. Bir bütün halinde proje müşteriye sunulur. Gerekli onaylar alındıkdan sonra web sitesi test edilir ve yayına açılır. Mail gönderme, google kaydı, harita işlemleri v.s. ayarlar yapıldıktan sonra yayın testleri yapılarak çalışma sonlandırılmış olur.

Web tasarım çalışmaları ne kadar sürer?

Yapılan projeye göre web sitesi tasarım çalışmaları süresi değişmektedir. Standartlar dahilinde Kurumsal Web Tasarım çalışması yaklaşık 1 hafta içerisinde tamamlanabilmektedir. Bu süre içerisinde; web sitesi yönetim paneli ve mobil versiyonu çalışması da yapılmaktadır. Özel bir projeniz varsa kapsamı itibari ile 2-3 ay sürebilmektedir.

Web tasarım konusunda ön bilgim olmalı mı ?

Hayır. Aslında olaylar tamamen sizin görsel zevkinize bağlıdır. Beğenmediğiniz bir renk ve şablonda ilgili düzeltmeler yapılır.

Yaptığınız web tasarımı çalışması SEO içeriyor mu?

Yaptığımız web tasarım çalışmalarında SEO ile ilgili teknik konulara dikkat ediyoruz. Sitenizi teslim aldıktan sonra ayrıca aylık olarak SEO danışmanlığı hizmeti almak isterseniz SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) bu sayfadan bilgi alabilirsiniz.

SEO çalışmasıyla sitem 1. sayfaya kesin gelir mi?

SekmeNet Ajans, sözleşme imzaladığı SEO projelerinde üstün başarılar elde ederek tüm müşterilerini Google’da istedikleri konuma getirmiştir ve arama motorlarında +1.000 kelimede müşterilerine ilk üç sırada yer sağlamıştır. SekmeNet’in SEO hizmeti detaylarını incelemek için tıklayınız.

Web sitemin SEO çalışması ne kadar sürer?

Web sitenizin durumu ve anahtar kelimelerinizin rekabetine göre 3-8 ay sürmektedir.

SEO hizmetinizin ücretini öğrenebilir miyim?

Web sitenizin internette markalaşmasını sağlayan SEO hizmeti ile alakalı detaylı bilgi almak için WordPress SEO sayfasını ziyaret edebilirsiniz.  SEO danışmanlık fiyatları sektör ve anahtar kelime analizlerine göre belirlenmektedir.

SEO çalışmasından sonra sitem geriye düşer mi?

SekmeNet Ajans ileri düzey markalaşma yöntemleriyle SEO çalışmaları yapmaktadır. Yalancı backlink ve hitlerle sağlanan geçici arama motoru optimizasyonu tekniklerini asla kullanmamaktadır. Arama motorlarının kullanıcı dostu kriter ve algoritmalarına uyumlu; kaliteli ve kalıcı SEO çözümleri sunmaktadır.

SEO hizmeti verdiğiniz firmalar hangileridir?

SekmeNet Ajans SEO referanslarını ilgili firmalarla yaptığı centilmenlik anlaşması gereği internet ortamında paylaşamamaktadır. İletişim sayfamdan bana ulaşıp WordPress ve SEO hizmetleri ile alakalı merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

WeCreativez WhatsApp Support
WhatsApp Destek Hattı
👋 Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?