Google haritalardan kötü yorumlar nasıl silinir
Genel

Google Haritalardan Kötü ve Olumsuz Yorumlar Nasıl Silinir?

Merhaba Arkadaşlar, Ben WordPress Uzmanı Buğra Yazar. Bu videoda herhangi bir Google Business işletmenize yapılan kötü ve olumsuz, düşük puanlı google yorumları nasıl silinir ve kaldırılır? öğrenebilirsiniz.

Google haritalardan kötü yorumlar nasıl silinir

Bildiğiniz gibi Google Haritalar,  Google Benim İşletmem diğer ismiyle Google Business’a bağlı bir servistir. Müşteriniz olmayan kişilerin yapmış olduğu düşük puanlı yorumlar işletmenizin marka değerini azaltır ve tüketicilerin hizmet veya ürün satın almalarını olumsuz yönde etkileyecektir.

Google benim işletmem olumsuz yorum silme işini ancak yorumu yapan kişi silebilir.  Google bu konuda bazı insiyatifler kullanarak yorumları değerlendikten sonra uygun gördüğü takdirde kaldırma işlemi yapabilir. Ancak bu durum google insiyatifindedir. Olumsuz yorum bırakan kişi gerçekten sizin müşteriniz ise kendisiyle iletişime geçip yorumu kaldırmasını isteyebilirsiniz.

Google benim işletmem sayfanıza yapılan yorumlar sahte kişiler tarafından yapılıyorsa yanıltıcı, alaksız, spam reklam gibi başlıklarından ilgili maddeyi seçerek Google’a bildirebilirsiniz.

Google’dan yanıt vermesini ve değerlendirilmesini beklemek uzun sürecektir. Eğer bu durum iş yapmanızı ve ticaretinizi etkiliyorsa bilişim avukatından yardım almanızı öneririm.

Kendi yapmış olduğunuz bir Google yorumunu  silmek istiyorsanız aşağıdaki video’yu izleyebilirsiniz.
https://youtu.be/pb349K2lLaw