Google Ads Nedir? Nasıl Kullanılmalı?
Dijital Pazarlama

Google Ads Nedir? Nasıl Kullanılmalı?

Her mevsim geçişlerinde ve özellikle seçim dönemlerinde işler azalır. Yeni her proje, yeni her web sitesi reklama ihtiyaç duyar.Peki bu zor zamanları ve projemize yeni başlamışken başarmanın heyecanını nerede bulacağız? Elbette Google Ads ile zor günlerinizi atlatacaksınız. İlk etapta zor sürecinizi atlatmak, sonrasında ise cironuzu etkileyecek dönüşümleri izlemek olacak. Google Ads hesabınızı ilk kurduğunuzda sizi […]

Google Ads Nedir? Nasıl Kullanılmalı?

Her mevsim geçişlerinde ve özellikle seçim dönemlerinde işler azalır. Yeni her proje, yeni her web sitesi reklama ihtiyaç duyar.Peki bu zor zamanları ve projemize yeni başlamışken başarmanın heyecanını nerede bulacağız?

Elbette Google Ads ile zor günlerinizi atlatacaksınız. İlk etapta zor sürecinizi atlatmak, sonrasında ise cironuzu etkileyecek dönüşümleri izlemek olacak.

Google Ads hesabınızı ilk kurduğunuzda sizi google arayacaktır ve ücretsiz hizmet verme talebinde bulunacaktır. Reklam işlerinde çok yeniyseniz bu sizin için ideal bir başlangıç olabilir.

Kendi Ads hesabınızı kendiniz yönetmek isterseniz ilk yapmanız gereken Ads hesabınızda yeni kampanya oluşturmak olacaktır. Yeni kampanya oluştururken sadece belli kelimelerde üst sıralarda olmak isterseniz Google arama reklamlarını tercih edebilirsiniz.

Google görüntülü reklam ağı ile google dışında diğer arama motorlarındada reklamlarınız görüntülenir. Reklam kampanyalarınızı oluştururken 3 adet reklam seti oluşturunuz. 3 üde farklı anahtar kelimelerin geçtiği reklam olsun.
Uzantılar kısmına gelerek, telefon, adres, hizmetleri gibi işinize yarayan tüm uzantıları ekleyin.

Yer ayarlarına gelerek reklamlarınızın yayınlanacağı bölgeleri seçin
Zaman ayarlarına gelerek reklamlarınızın saat ve günlerini seçin
Anahtar kelimelerinizi seçin ve anahtar kelime türlerinizi seçin.